HABERLER

Turkcell 2021 Yılbaşı Hediyesi

Abonelerinin ihtiyaçlarını dikkate alarak yılbaşı için özel paketler hazırlayan Turkcell, Turkcell 2021 yılbaşı hediyesi almak isteyen aboneleri içinde ‘’Turkcell Pasaj’’ online alışveriş sitesini hazırlayarak küçük ev aletlerinden akıllı telefonlara kadar birçok ihtiyacı uygun fiyatlarla satışa sunmaktadır.

Ayrıca ‘’Dijital Operatör’’ uygulaması ile yılbaşına özel bedava hediyeleri aboneleri için hazırlayan Turkcell, ‘’Hediye Havuzu’’ menüsünden hediye kataloğu sunarak internetten SMS paketlerine kadar farklı hediyeleri abonelerinin seçimine sunmaktadır. Hediyeler abonelerin Turkcell ailesinde olma süreleri dikkate alınarak hazırlanırken, Turkcell abonesi olarak sizin ‘’Hediye Havuzu’’ndan ihtiyacınız olan hediyeyi seçerek Turkcell 2021 yılbaşı hediyesi paketinizi en geç 6 ay içerisinde kullanmanız gerekmektedir.

10 yıl ve üzeri hiç ara vermeden Turkcell abonesi iseniz ve ihtiyaçlarınıza dikkate alarak;

 • 3 tane haftalık 2 GB internet,
 • 3 tane aylık 500 dakika konuşma,
 • 3 tane aylık 1000 SMS,
 • 3 tane haftalık 5 GB sosyal medya paketlerinden birini Turkcell 2021 yılbaşı hediyesi olarak seçebilirsiniz.

10 yıldan daha az süre hiç ara vermeden Turkcell abonesi iseniz ve ihtiyaçlarınıza dikkate alarak;

 • 3 tane haftalık 1 GB internet,
 • 3 tane aylık 200 dakika konuşma,
 • 3 tane aylık 500 SMS,
 • 3 tane haftalık 2 GB sosyal medya paketlerinden birini Turkcell 2021 yılbaşı hediyesi olarak seçebilirsiniz.

Hediyelerinizi ‘’Hediye Havuzu’’ sayfasından seçebileceğiniz gibi  ‘’HAK KULLAN’’ yazarak 2200’a kısa mesaj gönderip de kullanma şansınız bulunmaktadır.

Kaynak: www.bedavainternetkampanya.com

Kariyer yönetimi nedir ?

Emeğini profesyonel olarak değerlendirenlerin kariyer planlarını / stratejilerini iyi belirlemeleri ve aynı zamanda ani kariyer değişikliklerine hazırlıklı olmaları gerekmektedir. İşte ışığında yürüyebileceğiniz bilgiler…

İçinde bulunduğumuz çağda dünya ekonomisi oldukça büyük değişiklikler yaşamaktadır. Eski teknolojiye sahip klasik iş alanları çağın gerisinde kalmanın sıkıntısı ile ekonomik zorluklar yaşamakta, küçülme ve çalışanlarının işine son verme eğilimi göstermektedirler.

Diğer yönde ise bilim ve teknolojinin oldukça hızlı ilerlemesi yeni iş alanlarının ortaya çıkmasına yol açmış ve bu alanlara yatırım yapan firmalar eğitilmiş personel sıkıntısı çekmeye başlamışlardır.Küresel olarak değişen ekonomik koşullar ve politikalar tüm dünya çalışanlarını aynı oranda etkilemiş ve bu belirsiz koşullarda hiç bir firmanın çalışanlarına iş garantisi sağlayamayacağı gerçeği meydana çıkmıştır.

Dünyanın ticari entegrasyonu ile birlikte yıkılması imkansız gibi görünen çok uluslu firmalar yok olmakta, ortak pazar gibi oluşumlar rekabeti dayanılamayacak boyutlara ulaştırmaktadırlar. Uluslararası finans piyasa ve borsalarında firmalar birgünde el değiştirmekte, yeni yönetim için satın aldıkları firmanın eski kültürünün ve çalışanları için planladığı kariyer basamaklarının hiç bir önemi kalmamaktadır.

Bu değişiklikler çalışanların kariyerlerini , iş hayatını ve mevcut işlerarasındaki ilişkileri tekrar gözden geçirmesini gerektirmektedir. Emeğini profesyonel olarak değerlendirenlerin bu bilgiler ışığında kariyer planlarını /stratejilerini iyi belirlemeleri ve aynı zamanda ani kariyer değişikliklerine hazırlıklı olmaları gerekmektedir.

Şirketiçi motivasyonun ve devamlılığın sağlanması için firmalar çalışanları için kariyer planlaması yapmak ve kariyer yönetimi planları (Kariyer yönlendirme,iş ilerlemesi, stres idaresi, emeklilik vb.) oluşturmak zorundadırlar.

Diğer taraftan kariyer planlaması sadece organizasyonların değil, aynı zamanda fertlerin de sorumluluğundadır. Çalışma hayatına yeni başlayanlar veya uzun süredir çalışanlar için kariyer başarılarını, iş güvenliklerini ve kendine güvenlerini sağlamak için bazı zorunlu yöntemleri kullanmaları gerekmektedir.

Bu yöntemler; amaca yönelik özgeçmiş hazırlama ve devamlı olarak güncelleştirilme, mülakat teknikleri, ücret pazarlığı konusunda bilgi, iş tekliflerinin objektif değerlendirilebilmesi ve işe giriş sonrasındayüksek performans sağlayabilme özelliklerine sahip olma olarak özetlenebilir.

Girişimciler için Motivasyon Sözleri

 • “Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar.” Sokrates

 • “Arkamda bıraktığım köprüleri yıkarım ki, ilerlemekten başka çarem kalmasın.” Fridtjof Nansen

 • “Bir gün kalkacaksınız ve hep hayal ettiğiniz şeyleri yapmaya vakit kalmamış olacak. Şimdi tam zamanı. Harekete geçin.” Paulo Coelho

 • “Unutma, bir şeyin yapılamaz olduğunu düşünerek uyursan, başkasının o şeyi yaparken çıkardığı gürültüyle uyanırsın.” Konfüçyüs

 • “Yüzüstü yere serilseniz bile, hala ileriye doğru hareket ediyorsunuzdur.” Victor Kiam
  “Hayatınızda kazanmadan önce, zihninizde kazanmak zorundasınız.” John Addison
  “Yaptığın en küçük harekete bile kalbini, aklını ve ruhunu kat. Başarının sırrı budur.” Swami Sivananda

 • “İnciler kumsalda bulunmazlar, eğer bir tane istiyorsan onun için dalmalısın.” Çin Atasözü

 • “Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin; fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın.” Zig Ziglar

 • “Motivasyon konusundaki en önemli şey, hedef belirlemektir. Daima bir hedefin olmalıdır. ” Francie Larrieu Smith

 • “Hepimizin güvenini bağladığımız şu “belki” hiç de azımsanmayacak bir umuttur.” Fyodor Dostoyevski

 • “İnsanın kanadı, gayretidir.” Mevlana

 • “Sen yolunda yürü… Bırak ne derlerse desinler.” Dante Alighieri

 • “Kişi bir şeye kendini tamamen adadığında, Tanrı da onun için harekete geçer.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir