İş Yeri Açmak İçin Nasıl Kredi Alınır ?

İş yeri açmak için krediler

İş yeri açmak için elinde yeterli sermayesi olsa bile, girişimciler kredi kullanmayı seçebilmektedir. Aklındaki iş fikirlerini maddi yetersizlikler nedeniyle hayata geçiremeyen kişilerin de tercih sebebi kredi kullanmaktan yanadır.

İş yeri açmak için; Bankaların sunduğu Kobi kredilerini, Kosgeb destekli 100.000 TL üst limitli faizsiz krediyi ya da bankaların bireysel iş yeri kredilerini tercih edebilirsiniz.

İş yeri açmak için; öncelikle yapacağınız işin sektörüne, özelliklerine ve iş planınıza karar vermelisiniz. Çünkü bankaların avantajları bu kriterlere göre değişebilmektedir. Açacağınız iş yerinin, size aylık ortalama ne kadar gelir getireceğini hesaplayarak, kredi için ödeyebileceğiniz aylık taksitleri belirleyebilirsiniz.

Bankalar iş yeri ve kobi kredilerini bizzat şubeye başvuru ile kabul edip, değerlendirmektedirler. Bu sebeple bir çok bankanın size sunduğu teklifi değerlendirip müşteri temsilcileri ile detayları konuşup iş yeri kredinize karar verebilirsiniz.

Vakıfbank bireysel iş yeri kredileri

Vakıfbank iş yeri açmak için kredi veren bankalar arasındadır. Büro, iş yeri, dükkan, mağaza ve muayenehane  açmak için bu krediye başvurabilirsiniz. Alacağınız kredinin limiti, ipotek ettirdiğiniz taşınmazın eksper değerinin %75’i kadar olacaktır. Çeşitli vadeler ile bu paketi kullanabilirsiniz. Krediyi çeken kişiye bu pakette hayat sigortası yapılır.

Halk bank iş yeri kredisi

İş yerinin ekspertiz değerinin %50’si kadar kredi çekebilirsiniz. En fazla 120 aya kadar vade yapabilirsiniz. 120 ay vadeli İş kredisinde aylık faiz oranı %1,29’dur.

Finansbank iş yeri kredisi

Finansbank da iş yeri açmak için kredi veren bankalardan biridir. İş yeri eksper değerinin %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 120 ay vade ile iş yeri satın almak isteyen tüm işletmeler yararlanabilir.

Garanti bankası iş yeri mortgage kredisi

Sahip olduğunuz iş yerini yetiştirmek ya da yeni bir iş yeri satın almak için 96 ay vadeye kadar bu krediye sahip olabilirsiniz. Teminat olarak satın alınan iş yerine ipotek tesis edilir. Bahsetmiş olduğumuz bankalar haricinde bir çok banka da iş yeri açmak için kredi paketleri sunmaktadırlar.

İŞ KURMAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir